| Práca, profesia, kariéra, zamestnanie, job a štúdium v EÚ, zahraničí!

  práca, ponuka práce, zamestnanie, práca v zahraničí, brigády, voľné pracovné miesta, pracovné ponuky, ponuky práce  

Zarábajte s INVIA.SK | Inzercia | Obchodné podmienky | Cenník | Kontakt | Zarábajte s Pelikan.sk

Reklama u nás, oplatí sa!

práca, brigáda, profesia

Požiarnik Kuchár / Kuchárka Lekár / Lekárka Inžinierka / Inžinierka

Práca do štyroch mesiacov.

Európska komisia chce pre mladých záruky.

Práca v zahraničí

VEDELI STE, ŽE...?
  • Ak ste skončili strednú školu, nie ste povinný podať si žiadosť ihneď po skončení školy, maturite alebo po doručení oznámenia o neprijatí na vysokú školu; máte nárok na prázdniny v roku, v ktorom ste ukončili štúdium, t. z., že žiadosť o zaradenie si môžete podať až po 31.08., najneskôr do 07.09.
  • Ak máte ukončenú vysokú školu, žiadosť si môžete podať už nasledujúci deň po vykonaní štátnej skúšky, inak sa stávate dobrovoľne nezamestnanou osobou, ktorá si musí sama hradiť zdravotné poistenie.
  • Žiadosť o zaradenie do evidencie si môžu podať aj študenti, ktorí naďalej študujú, ale iba externou formou.

Koncom roka 2012 sa začala Európska komisia vážne zaoberať nezamestnanosťou mladých ľudí do 25 rokov. Štatistiky sú alarmujúce, a preto sa rozhodla zaviesť systém záruk pre mladých.

Spolu šesť miliárd eur vyčlenila Európska únia na prípravnú akciu pre svoje členské krajiny, aby mohli pomôcť mladým ľuďom uplatniť sa na trhu práce či ďalej študovať.

Európska komisia navrhla balík opatrení pre zamestnanosť mladých v decembri 2012, Rada ministrov EÚ ho prijala v marci 2013. Európska komisia aj prostredníctvom neho nalieha na členské štáty, aby už teraz vytvorili štruktúry, ktoré umožnia zaviesť záruky pre mladých ľudí do praxe čo najskôr.

Inšpirácia z Rakúska a Fínska

Záruka pre mladých ľudí, ktorá vychádza zo skúseností v Rakúsku a Fínsku, má zabezpečiť, aby všetci mladí ľudia vo veku do 25 rokov získali kvalitnú ponuku zamestnania, ďalšieho vzdelávania, učňovskej prípravy alebo stáže v lehote štyroch mesiacov po tom, čo prídu o prácu alebo ukončia formálne vzdelanie.

Záruka pre mladých ľudí je jednou z najdôležitejších a najnaliehavejších reforiem potrebných na riešenie problému nezamestnanosti mladých ľudí a na zlepšenie prechodu zo školy do zamestnania. Jej účelom je zabezpečiť, aby nikto nebol ponechaný sám na seba a aby všetci mladí, ktorým sa nepodarilo zaistiť si vlastnú ponuku, nejakú v určenej lehote dostali.

Ako to funguje?

Konkrétne opatrenia záruky pre mladých na Slovensku finančne pokrýva najmä Európsky sociálny fond. Stratégie sú zamerané na oslovenie mladých ľudí a kontaktné miesta, zabezpečenie individuálneho akčného plánovania či podporu škôl.

V novembri 2012 sa spustili dva národné projekty na podporu vytvárania pracovných miest pre ľudí vo veku do 29 rokov v súkromnom sektore a samospráve v regiónoch s najvyššou nezamestnanosťou. Do konca marca tohto roku bolo takto vytvorených 4200 nových pracovných miest a uzatvorené zmluvy v hodnote 22,8 milióna eur.

Miera nezamestnanosti mladých bola v septembri tohto roka u nás na úrovni 31,1 percenta. O finálnej podobe záruk pre mladých Slovákov sa stále rokuje, už teraz je však jasné, že sústrediť by sa mali najmä na marginalizované skupiny. Podpora zamestnávania mladých by tak mohla riešiť dlhodobú nezamestnanosť týchto skupín obyvateľstva. Na tento projekt je zatiaľ vyčlenených viac ako 67 miliónov eur a zapojiť sa do neho môžu všetky slovenské regióny.

Okrem toho, aktivitou, ktorá je priamo šitá na mieru nezamestnaným absolventom stredných alebo vysokých škôl, je absolventská prax. Tá umožní získať mladým ľuďom prvé pracovné skúsenosti až po dobu šiestich mesiacov na dvadsať hodín týždenne.

(LEN)

Zdroj: MY V EURÓPE, nepredajná príloha Týždenníkov MY a denníkov Korzár (Vydavná v roku 2013 v PetitPress-e v spolupráci so Zastupením Európskej komisie na Slovensku).

Články k téme:

>> Späť na úvodnú stránku

Booking.com

Animátor / Animátorka Hosteska Tenista Obchodník


 

Zarábajte s nami! | Impotencia.sk | eBooks.sk | Neplodnost.sk

tagy / značky práca v zahraničí, profesia, brigáda, robota, job, zamestnanie, miesto, štúdium, ponuky

: Spravodajstvo
: Užitočné rady
: Na čo myslieť
: Poistenie
: Pomoc v núdzi
: Publikácie
: Registrácia
: Agentúry
: Diskusia
: Preprava osôb
: Inzeráty
: Jazykové kurzy
: Cestopisy
: URL odkazy
: Štatistiky
: Vrátenie daní
: Ubytovanie
: Zľavové kupóny

Cyprus

Mallorca

Rhodos

Hurghada

Sharm El Sheikh

Jordansko

Syria

Copyright © 2000 - 2023, FreeJob.sk * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Minimálne odporúčame rozlíšenie 1024 x 768, farby True Color 32 bitov, 17" monitor.