| Práca, profesia, kariéra, zamestnanie, job a štúdium v EÚ, zahraničí!

  práca, ponuka práce, zamestnanie, práca v zahraničí, brigády, voľné pracovné miesta, pracovné ponuky, ponuky práce  

Zarábajte s INVIA.SK | Inzercia | Obchodné podmienky | Cenník | Kontakt | Zarábajte s Pelikan.sk

Reklama u nás, oplatí sa!

práca, brigáda, profesia

Požiarnik Kuchár / Kuchárka Lekár / Lekárka Inžinierka / Inžinierka

Práca vo svete. Na čo treba myslieť vopred?

Ak ste sa už rozhodli, že vycestujete do iného štátu, existujú určité veci, na ktoré by ste mali myslieť vopred, aby vás následne nezaskočili, a váš výlet neskončil ešte predtým, ako vôbec poriadne začal.

Životopis

1. Možnosti zamestnania. To, či sa človek dokáže uplatniť v zahraničí, má aspoň sčasti možnosť zistiť ešte z pohodlia domova vďaka internet u a moderným technológiám. Treba si spraviť prieskum pracovných pozícií, ktorých je v danej krajine, kam plánujete odísť, nedostatok, alebo aj takých, ktorých je priveľa, a preto sa ako cudzinec nemáte šancu na takejto pozícii uplatniť. Prípadne skúste nájsť krajinu, kde je dopyt po pracovníkoch s vaším funkčným zameraním. Taktiež si vopred upravte životopis, aby bol jasný, zrozumiteľný a dostatočne prezentoval vaše poznatky a výsledky vašej práce.

2. Kariéra/stáž. Nie vždy je nutné ísť si do zahraničia hľadať dlhodobú prácu. Občas je výhodnou možnosťou určitý typ odbornej prípravy či stáže, kde je možné využiť aj podporné programy EÚ.Týmito sú Leonardo da Vinei - odborné vzdelávanie a príprava, Erasmus - študentské výmeny a stáže či stratégia Prehodnotenie vzdelávania, ktorá sa zameriava na rozvoj zručností pre trh práce.

3. Jazykové zručnosti. Predpokladom je aspoň určitá znalosť miestneho jazyka a základná znalosť angličtiny. Ešte pred odchodom do tej-ktorej krajiny by ste mali doma absolvovať jazykový kurz.

4. Uznanie kvalifikácie. Niektorí zamestnávatelia požadujú špecifické diplomy, osvedčenia, alebo iné doklady o kvalifikácii. Vaša kvalifikácia na Slovensku by však mala mať rovnakú váhu aj v iných európskych štátoch.

5. Kvalifikácia získaná štúdiom. V súčasnosti neexistuje v Európe univerzálny spôsob uznávania kvalifikácií, čiže zamestnávateľ nemusí pracovníka prijať, ak sa v danej krajine neuznáva úroveň uchádzačovej kvalifikácie.

6. Rodina. Je nutné si rozmyslieť, či so sebou hneď na začiatku brať rodinu, alebo ich zavolať až po určitom čase strávenom v krajine. Ak sa však s vami sťahuje rodina hneď na začiatku, treba zvážiť možnosti zamestnania aj pre jej ostatných členov.

Booking.com

Animátor / Animátorka Hosteska Tenista Obchodník


 

Zarábajte s nami! | Impotencia.sk | eBooks.sk | Neplodnost.sk

tagy / značky práca v zahraničí, profesia, brigáda, robota, job, zamestnanie, miesto, štúdium, ponuky

: Spravodajstvo
: Užitočné rady
: Na čo myslieť
: Poistenie
: Pomoc v núdzi
: Publikácie
: Registrácia
: Agentúry
: Diskusia
: Preprava osôb
: Inzeráty
: Jazykové kurzy
: Cestopisy
: URL odkazy
: Štatistiky
: Vrátenie daní
: Ubytovanie
: Zľavové kupóny

Cyprus

Mallorca

Rhodos

Hurghada

Sharm El Sheikh

Jordansko

Syria

Copyright © 2000 - 2024, FreeJob.sk * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Minimálne odporúčame rozlíšenie 1024 x 768, farby True Color 32 bitov, 17" monitor.