| Práca, profesia, kariéra, zamestnanie, job a štúdium v EÚ, zahraničí!

  práca, ponuka práce, zamestnanie, práca v zahraničí, brigády, voľné pracovné miesta, pracovné ponuky, ponuky práce  

Zarábajte s INVIA.SK | Inzercia | Obchodné podmienky | Cenník | Kontakt | Zarábajte s Pelikan.sk

Reklama u nás, oplatí sa!

práca, brigáda, profesia

Požiarnik Kuchár / Kuchárka Lekár / Lekárka Inžinierka / Inžinierka

Práca v Európskej únii

Európska únia tvorená 28 členskými štátmi sa rozprestiera na európskom kontinente od Laponska na severe až po Stredozemné more a od západného pobrežia Írska až po brehy Cypru. Je to bohatá tapiséria krajinných útvarov od skalnatých pobreží po pieskové pláže, od úrodných pastvín po suché planiny, od jazier a lesov po polárne tundry.

Obyvatelia Európy so svojimi rôznorodými tradíciami, kultúrami a jazykmi tvoria okolo 7 % svetovej populácie. Ich historické dedičstvo je zobrazené v predhistorických jaskynných kresbách, gréckych a rímskych historických pamiatkach, maurskej architektúre, stredovekých pevnostiach, renesančných palácoch a barokových kostoloch. Moderná Európa láka cestovateľov aj svojimi pulzujúcimi mestami, pestrými kultúrnymi slávnosťami, zimnými a letnými športmi a rozmanitou gastronómiou.

Devätnásť krajín EÚ má spoločnú menu, euro, ktorá uľahčuje porovnávanie cien a odstraňuje náklady a nevýhody spojené s výmenou peňazí. Vytvorenie spoločného trhu pre viac ako 500 miliónov ľudí prináša väčší výber a nižšie ceny.

Občania EÚ môžu žiť, pracovať, študovať a byť na dôchodku v ďalšej krajine EÚ. Tieto práva sa postupne rozširujú na 12 najnovších členov a dočasné obmedzenia, ktoré uložili niektoré krajiny EÚ na ich pracovníkov, budú zrušené.

Členské štáty Európskej únie

Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Malta, Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Španielsko, Švédsko, Taliansko.

Práca v EÚ

Získajte nové skúsenosti

Len 3 % Európanov žije a pracuje v inom členskom štáte, ako je ich krajina pôvodu. Pritom práca v zahraničí, aj keď len na krátky čas, vám môže pomôcť výrazne zvýšiť úroveň zručností a zvýšiť vyhliadky na získanie lepšej práce vo vlastnej krajine.

Uznávanie kvalifikácie

V súčasnosti neexistuje v Európe univerzálny spôsob uznávania kvalifikácií získaných štúdiom. Užitočné informácie k tejto téme môžete nájsť v sekcii Práca a dôchodok na portáli Vaša Európa (europa.eu/youreurope/citizens). Navštívte aj webovú stránku Európskej komisie Európsky kvalifikačný rámec (EQF) (ec.europa.eu/eqf). V rámci Európskej únie uchádzačom o zamestnanie má pomôcť aj tzv. Europass, ktorý sa uznáva vo všetkých členských štátoch EÚ. Okrem životopisu sú súčasťou Europassu záznamy o dosiahnutom vzdelaní, príloha o diplomoch či odbornom vzdelaní, potvrdenia o absolvovaných kurzoch a školách či jazykových znalostiach.

Štúdium v zahraničí

Viac ako 2 milióny mladých ľudí využilo programy EÚ na štúdium alebo odbornú prípravu v inej európskej krajine. Výsledkom toho programy EÚ pre výmenné študijné pobyty a cezhraničné partnerstvá, akými sú napríklad Erasmus a Leonardo, majú dobré meno medzi študentmi a ďalšími vzdelávajúcimi sa. EÚ nerozhoduje o tom, čo sa učíte v škole, ale stará sa o to, aby bolo vaše všeobecné a odborné vzdelanie riadne uznané v ďalších krajinách EÚ.

Práca u susedov

Viac než 600 000 ľudí pracuje v inej európskej krajine, ako je tá, kde žijú. Cezhraničný trh práce je oblasť, v rámci ktorej môžu pracovníci žijúci v jednej krajine denne alebo týždenne dochádzať do práce v susednej krajine. Tento systém je v Európe veľmi populárny.

Európska sieť pracovných príležitostí EURES

EURES zahŕňa všetky členské štáty EÚ, ako aj Island, Lichtenštajnsko, Nórsko a Švajčiarsko. V 32 krajinách nájdete vyše 900 poradcov. Predstavuje sieť partnerov vrátane verejných služieb zamestnanosti a v súčasnosti sa rozširuje o ďalších partnerov. Informácie o nich možno nájsť na portáli EURES: eures.europa.eu

Články k téme:

Booking.com

Animátor / Animátorka Hosteska Tenista Obchodník


 

Zarábajte s nami! | Impotencia.sk | eBooks.sk | Neplodnost.sk

tagy / značky práca v zahraničí, profesia, brigáda, robota, job, zamestnanie, miesto, štúdium, ponuky

: Spravodajstvo
: Užitočné rady
: Na čo myslieť
: Poistenie
: Pomoc v núdzi
: Publikácie
: Registrácia
: Agentúry
: Diskusia
: Preprava osôb
: Inzeráty
: Jazykové kurzy
: Cestopisy
: URL odkazy
: Štatistiky
: Vrátenie daní
: Ubytovanie
: Zľavové kupóny

Cyprus

Mallorca

Rhodos

Hurghada

Sharm El Sheikh

Jordansko

Syria

Copyright © 2000 - 2024, FreeJob.sk * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Minimálne odporúčame rozlíšenie 1024 x 768, farby True Color 32 bitov, 17" monitor.